Alt Coin

Yatırımcılar, Bu DeFi Altcoin’ini Satıyor: İşte Nedeni!

OlympusDAO’nun OHM tokeni kâr alma tasfiye yaşıyor. Niş DeFi altcoin projesi OlympusDAO, bir dizi kar alma ve kademeli tasfiyenin akabinde Pazartesi sabahı erken saatlerde düşüş trendini sürdürdü. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Bu Defi altcoin satılıyor

OlympusDAO’nun “merkezi olmayan rezerv para birimi” OHM bu sabah %30,4 düştü. Bu, CoinGecko’dan alınan bilgilere nazaran, niş kripto tokeni yazım vaktinde 120 dolar civarında süreç görüyordu. Yeni Yıl gününden bu yana, genel kripto piyasasının 2022’ye düşüş eğiliminin ortasında token toplamda %65 düştü. Token, Nisan 2021’deki tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 1.415 dolardan bu yana ise %90’dan fazla düştü. Geçen yıl başlangıcından bu yana, OHM tokeni kripto topluluğunda dalgalar yarattı. Bu ilgi, öncelikle OlympusDAO’nun birçokları tarafından “ponzinomik” olarak isimlendirilen eşsiz dizaynının yanı sıra platformun stake ödüllerinden kaynaklanmaktaydı. Asya merkezli kripto muhabiri Colin Wu’ya nazaran, son düşüşten kısa bir mühlet evvel, bu stake ödüllerinin kullanıcılara %190.000’e varan oranlarda teklif verdiği bildirildi. Artık, mükafatlar %3.720.

Bugünkü çöküşün temel nedenlerinden birinin, Twitter’da “el sk” isimli tesirli bir traderın kıymetli OHM durumundan kar elde etmesi etrafında döndüğü tez ediliyor. Twitter’da dolaşan bir Ethereum süreci, bu traderı, stablecoin DAI için 10.5 milyon dolardan fazla OHM satışına bağlıyor. Etherscan’a nazaran süreç, merkezi olmayan borsa (DEX) SushiSwap’ta Pazar günü yaklaşık 21:00’de gerçekleştirildi. Bu büyük satışın ötesinde, DeFi projesi Rari’den alınan bilgiler, birden fazla OHM’de kaldıraçlı uzun vadeli süreçler için olan bir dizi tasfiyeyi gösteriyor. Bu tasfiyeler de kıymetli bir satış baskısı yaratıyor.

OlympusDAO nedir? OlympusDAO, tokenin proje hazinesinin kıymetiyle desteklendiği eşsiz bir kripto deneyi. Kullanıcılar, DAI yahut sarılmış Bitcoin dahil olmak üzere öbür kripto para üniteleri yahut başka kripto borsalarından likidite sağlama tokenleri karşılığında tahvil ismi verilen indirimli OHM tokenlerini satın alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.