Bitcoin

“Yeni Ataklar Yaklaşıyor” Diyen Kâhin, Altın ve Bitcoin İçin Sıradakini Duyurdu!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, bedelli metal ve piyasa bedeli ile en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin hakkında yorumlarda bulundu. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

İslam Memiş’te altın ve Bitcoin yorumları geldi

Yatırımcıların yakından takip ettiği uzman İslam Memiş, hem kripto para piyasası hem de altın fiyatına yönelik yeni kestirimlerini aktardı. Öncelikle altın öngörülerine bakarsak Memiş, Şubat ayında gram altının fiyatında düşüş yaşanacağını varsayım ediyor. Uzun vadede sarı metalin yükseleceğini düşünse de Memiş, Şubat ayında gram altının evvel 750 liraya, akabinde 720 liraya geri çekileceğini öngörüyor. Memiş’in kestirimleri, mevcut fiyat düzeylerinden çok da uzakta değil. Yazım sırasında bedelli metal, 767 lira düzeylerinden el değiştiriyor. Lakin, uzmanın 2022 yılı için genel olarak 1.450 liraya kadar yükseliş yaşanabileceğini öngördüğünü belirtmek lazım.

Öte yandan, kripto para piyasasına yönelik öngörülerine gelindiğinde uzman, Fed toplantısına dikkat çekti ve ABD Merkez Bankası’nın kararlarının akabinde fiyatların yükseliş yaşayabileceğini söyledi. Fed toplantısının akabinde BTC’nin, geçtiğimiz hafta kaybettiği 40.000 dolar düzeylerine geri dönebileceğini; bu düzeylerde atak yapılabileceğini düşünüyor. Bunun yanı sıra Türkiye’deki kripto para piyasası düzenlemelerini müspet bir halde kıymetlendiren Memiş, “Türkiye’nin yasakçı bir tavrın aksine” tüm dünyayı şaşırtacak sürpriz bir karar gelebileceğini düşünüyor. Uzman, son olarak, yarar olan yerden her vakit vergi alındığını, bu alanda da vergilendirmenin kelam konusu olacağına dikkat çekerken yüzde 40’lık vergi tezlerini “kulaktan dolma bilgiler” olarak nitelendirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.