Kripto Haber

YouTube, Yönetici Çiftini Web 3’e Kaybetti

İki YouTube yöneticisi, kişisel hesaplarından atılan tweetlere dayanarak Salı günü Web 3 girişimlerini sürdürme planlarıyla Google’ın sahibi olduğu şirketten ayrıldıklarını duyurdu.

Ayrılmalar, CEO Susan Wojcicki’nin YouTube’un içerik oluşturucuların içeriklerinden para kazanmalarına yardımcı olmanın bir yolu olarak değiştirilemez belirteçleri (NFT’ler) araştırdığını belirten bir açık mektup yayınladığı gün gerçekleşti.

Ayrıldıklarını açıklayan ilk yönetici, Polygon Studios’un CEO’su olarak Polygon’a katılacak olan YouTube’un oyun başkanı Ryan Wyatt’tı. Bir Çokgen sözcüsü, basın saatine kadar bir yorum isteği göndermedi.

Wyatt, ayrılma nedeni olarak “blockchain uygulama geliştirmesinden etkilendiğini” belirtti ve tweet’e göre “web3 alanına girmekten çok heyecan duyduğunu” ekledi.

Wyatt, 2014 yılında YouTube’un oyun bölümünde göreve başladı. Polygon’daki rolü, oyun, spor, haber ve eğlence alanlarında Polygon Studios’a liderlik eden “Web2 ve Web3 arasındaki boşluğu doldurmak” olacak.

Daha fazlasını okuyun: Polygon’un Yeni Oyun Stüdyosu, Cricket NFT Platformu ile Piyasaya Sürülüyor

Wyatt, şirketin içerik oluşturucu ortaklıkları kıdemli direktörü Jamie Byrne ile birlikte YouTube’dan ayrılıyor ve Salı günü bir tweet’te, takas edilemez token (NFT) platformu Bright Moments’a liderlik rolüyle katılacağını duyurdu.

İstifa çifti, oyun ve NFT şirketlerinin özellikle dikkate değer bir büyüme kaydettiği Web 2 yeteneğinin Web 3 alanına akın ettiğinin altını çiziyor.

YouTube’s Küresel ürün ortaklıkları başkanı Heather Rivera da şirketten ayrıldı, bir temsilci CoinDesk’e söyledi, ancak bir sonraki hamlesi henüz kamuya açıklanmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.