Alt Coin

Youtuber, Bu Altcoin’deki Rug Pull’ı Doğruladı: Fiyat Çakıldı!

Amerikalı YouTuber ve “internet dedektifi” Coffeezillaa, kendisi ve dolandırıcılıkla suçlanan YouTuber Paul “Ice Poseidon” Denino ortasında gerçekleşen bir röportajı yayınladı. Röportaj sırasında Denino, “Cxcoin” isimli bir altcoin projesinde bir dolandırıcılık örneği olan “rug pull” gerçekleştirdiğini ve yatırımcıların fonlarından 750 bin dolar kazandığını doğruladı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

BSC tabanlı altcoin projesinde rug pull doğrulandı

Öykü, Denino’nun Binance Smart Chain (BSC) yayıncılar ve içerik oluşturucular için yaratılan Cxcoin’i ile Temmuz ayında başladı. Denino, coin’i takipçilerine tanıttı ve “endişelenmeyin, burada rug pull yok, tüm para akıllı bir kontratta kilitli, cüzdanlarım sabit halde” dedi. Lakin Denino, yalnızca iki hafta sonra projeden vazgeçtiklerini belirterek şunları söyledi:

Epey kolay. Temel olarak, coin uzun bir mühlet hareketsiz kaldı; Kripto piyasası çöküyor ve açıkçası, likidite havuzunda kilitli olan 300 bin doların boşa gitmesine müsaade vermeyeceğim, bu yüzden cüzdanda gerekli olmayan coin’leri aldım.

Yatırımcılar, toplam 750 bin dolar ziyan etti

Üstteki 300 bin dolara ek olarak, Cxcoin ön satışından 200 bin dolar ve pazarlama cüzdanından 250 bin dolar daha çekildi ve yatırımcılara toplam 750 bin dolarlık ziyan verildi. Denino, insanların öfkesini takiben zimmete geçirilen fonların küçük bir kısmını akıllı mukavelelere iade etti. Lakin, sermayenin birden fazla şimdi geri ödenmedi. Röportajda şu sözleri kullandı:

Evet, parayı geri verebilirim. Bu benim gücüm dahilinde lakin ben kendi başımın dermanına bakacağım ve bunu yapmayacağım.

24 saatlik CxCoin grafiği

Daha sonra Coffeezillaa tarafından “dolandırıcılık”tan ne kadar para kazandığı sorulduğunda Denino, paranın yüzde 55’inin kendisine, yüzde 45’inin geliştiricilere gideceğini söyledi. Denino’nun bu olaydan birkaç gün sonra bir Tesla satın aldığı söyleniyor. Ice Poseidon başlangıçta MMORPG oyunu Runescape’i oynayan bir Twitch yayıncısı olarak ün kazandı. 2017 yılında, birden fazla dolandırıcılık suçlamasıyla Twitch’te yayın açması yasaklandı. Üstteki grafikte de görüldüğü üzere, son durumda CxCoin, 0,000000002503 dolardan 0,000000002141 dolara geriledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.