Alt Coin

Yükseliş Başkanı Olan Metaverse Coin CryptoPlanes (CPAN) Nedir?

Metaverse, kripto para alanındaki bir sonraki heyecan olarak görülüyor. Bugün, Metaverse kripto paralarının birçok bugün pek bir yükseliş yaşamazken CryptoPlanes yüzde 30.88’lik karla hepsini geride bıraktı. Pekala, CryptoPlanes (CPAN) nedir? Neden yükseldi? Kriptokoin.com olarak tüm ayrıntıları aktarıyoruz…

CryptoPlanes (CPAN) nedir?

CryptoPlanes, Binance Smart Chain üzerine inşa edilmiş ve NFT uçakları ile bir Metaverse içeren Blockchain tabanlı bir oyundur. CryptoPlanes, ünlü yarış oyunu CryptoCars’ın kurulduğu CryptoCity Metaverse’i genişletiyor. CryptoPlanes’in whitepaper’ına nazaran CryptoPlanes’te bir oyuncu olarak misyonunuz, tecrübe puanı almak ve token kazanmak için gayrette zafer kazanmak. CryptoPlanes, yakın vakitte ağdaki gas fiyatından 10 milyon dolarlık bir birikim yaptı.

Oyunun özü, oyuncuların CPAN ile satın alabilecekleri NFT uçakları etrafında döner. Bir uçak yahut sizi rastgele bir uçakla ödüllendiren bir kutu satın almak 500 CPAN’a (kabaca 1.000 dolar) mal olur. Uçağı satın aldıktan sonra, tokenı stake edebilir, düzeyini yükseltmek ve mükafatlar kazanmak için vazifeleri tamamlayabilirsiniz. CryptoPlanes, 212 binin üzerinde oyuncu, 127 bin uçak ve 17 milyonun üzerinde oyun içi süreç ile tanınan oyunlardan biri oldu.

CPAN fiyatı neden yükseliyor?

CPAN’ın son fiyat artışının ana nedeni, kullanıcı tabanındaki daima artış olarak gösteriliyor. CryptoPlane’in son otuz gündeki geçmiş kullanıcı aktifliği bilgilerine bakıldığında, genel olarak olumlu bir eğilim görüldüğü savunuluyor. Aşağıda, merkezi olmayan uygulamalara (dApp) yönelik dataları sunan DappRadar grafiği yer alıyor:

Uygulamadaki kullanıcıların, sürecin sayısı ve hacim, Kasım ayından bu yana istikrarlı bir formda artıyor. Ayrıyeten resmi CryptoPlanes Twitter hesabı, CryptoCars’tan bir Tweet’i retweet ederek, CPAN’ın geçtiğimiz gün 24 saat içinde hala en çok aranan projelerin başında olduğunu gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.