Kripto Haber

Zynga, 2022’de İlk NFT Oyunlarını ve Web 3 Satın Almalarını Planlıyor

geçen yılın sonlarında blockchain altyapı şirketi Forte ile ortaklık kurarak blockchain oyun hamlesini duyurduktan sonra, mobil oyun devi Zynga şimdi ekibini kuruyor ve ilk olmayan oyununun lansmanını hazırlıyor. -fungible token (NFT) oyunları. Zynga blockchain şefi Matt Wolf, CoinDesk’e verdiği bir röportajda, büyüme aynı zamanda bu yılın ikinci çeyreğinin sonundan önce duyurulacak daha fazla ittifak, ortaklık ve potansiyel satın alımları da içerecek.

“[Web 3] oyun yayıncısı tarafında satın almalar yapmak için tamamen hazırız,” dedi Wolf. Potansiyel satın alma hedefleri belirtmeden geçen Kasım ayında Zynga’da blockchain oyun dizginleri üzerinde. “Satın alma yoluyla uzun bir büyüme geçmişimiz var.”

Zynga, başlangıçta Farmville gibi popüler Facebook tabanlı sosyal oyunlar aracılığıyla bilinirlik kazandı. Wolf, blockchain oyununa geçişin şirket için “geleceğe yönelik kanıtlar” sunduğunu söyledi. Ancak Zynga, sıçramayı yaparken ömrünü tam anlamıyla hazırlamak istiyor.

“Biliyoruz ki, şirketimize, tüketicilerimize ve çalışanlarımıza karşı sorumlu olmamız ve Kendimizi, ittifaklar ve ortaklıklar yoluyla çok hızlı bir şekilde elde edebileceğimiz yeteneklerle çevrelemek” dedi Wolf.

“Gerçekten dikkatli olmalı ve aktif olarak dinlemeli ve şu anda bu blok zinciri oyunlarını tüketen grubun kim olduğunu derinlemesine anlamalıyız, bu NFT’leri kim topluyor,” diye devam etti Wolf.

Zynga’nın IP’sini kullanarak

Zynga’nın Farmville gibi mevcut bir başlığı güncellemek yerine sıfırdan orijinal blok zinciri oyunları oluşturması için. Ancak NFT oyunlarındaki bazı oynanışlar Zynga fikri mülkiyetinden ilham alacaktır. Wolf, Zynga’nın oyuncuların gangster rollerini üstlendiği ve bir suç örgütü kurduğu bir zamanlar popüler olan sosyal ağ oyununa atıfta bulunarak, “Muhtemelen Farmville değil, daha çok Mafia Wars çizgisinde,” dedi.

“Ama bu oyundan ilham almak için, o zaman oyun oynamaya alışkın olan bu özel kohort için özel olarak tasarlanmış ve amaca yönelik bir şey oluşturun Belli bir şekilde, bu bizim kısa vadeli stratejimiz,” dedi Wolf.

“Bu konuda mütevaziyiz”

Zynga, yaratıcı yönetmen ve baş yapımcı gibi üst düzey roller de dahil olmak üzere mevcut 15 kişiden oluşan blockchain oyun ekibini 100’e çıkarmayı planlıyor.

“Topluluk oluşturmamızı ciddiye alıyoruz. O takımı derinden yükseltiyoruz. Topluluğu ateşlediğimizde, ben de dahil olmak üzere bu toplulukla aktif olarak ilgileneceğiz ”dedi Wolf.

“Bu konuda alçakgönüllüyüz,” diye ekledi Wolf. “Evet, çok başarılı bir mobil oyun yayıncısıyız. Ancak Web 3 oyunları oluşturma deneyimimiz yok. Anlıyoruz. O pazarda yayın yapana kadar öğrenmiyoruz.”

Blockchain push, Zynga için tek büyük potansiyel geçiş değil. Geçen ay, görüntü oyunu devi Take-Two Interactive (TTWO), Zynga’yı 12,7 milyar dolara satın almayı planladığını duyurdu, ancak anlaşma henüz sonuçlanmadı.

Kripto alanına giren oyun yayıncıları, şimdiye kadar oyunculardan karışık tepkilerle karşılaştı. Geçen yılın sonlarında Ubisoft, oyun içi NFT’leri kullanıma sunma planlarını açıkladıktan sonra biraz tepki aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.